Ehh pierwszy raz obejrzałem…

Ehh pierwszy raz obejrzałem #twinpeaks jak miałem bodajże 17-18 lat. Pamiętam, że bardzo, bardzo mi się spodobał.
Teraz po 8-9 latach, chciałem wrócić do tego serialu i przy okazji obejrzeć nowy sezon, lecz… Czy przez całą serię są tak kiepskie dialogi czy to tylko w pierwszym odcinku?
Wykupiłem sobie #hbogo no i zarzuciłem serial, klimat świetny i tak dalej, ale niektóre sceny wydają mi się tak nierealistycznie, głupio zrobione, że aż momentami bolało wręcz.
Takie sceny jak np. wszyscy bez słowa domyślają się, że Laura umarła, Audrey ma popielniczkę w szkolnej szafce, tak bardzo mocne przejęcie się Bobbiego zabójstwem jego dziewczyny (chociaż to jeszcze można wytłumaczyć jego charakterem), chłopak do Donny odzywa się jak do psa, a ona na to „Ale sobie wybrałam” – no wtf kobieto, gdzie podziała się twoja godność!?
No ale to nie wszystko, bo przedstawiam TOP 3 bezdennie głupich scen w pierwszym odcinku:Miejsce trzecie:
Wszyscy nie wiadomo po co i dlaczego atakują w barze Bobbiego i chłopaka Donny. Rozumiem zamysł, ale to było po prostu strasznie, strasznie głupio zrealizowane.Miejsce drugie
Szczekanie w areszcie. No ja się pytam wtf, czy tutaj ktoś podmienił mózgi chłopaka Donny i Bobbiego na mózg psa czy co?!Miejsce trzecie
Całująca się Donna z Jamesem. Największe WTF. Pamiętałem, że oni zostali później parą, ale kurde chlip, chlip moja dziewczyna umarła, jak bardzo ją kocham i sekundę później całujesz się z Donną!? Jeszcze to nie było takie cringe, ale jak powiedział coś w stylu, że nie żałuje, to normalnie ty chuju, poczekałbyś trochę od śmierci Laury, a nie już następnego dnia całujesz się z jej najlepszą przyjaciółką!!!
No i to było moje podsumowanie pierwszego odcinka. Ostro się zaskoczyłem, bo pamiętam Twin Peaks jako świetny serial, tymczasem bardzo się zawiodłem. Ogólny klimat, sceny z agentem Cooperem są nadal świetne, ale kurde za dużo tutaj jak narazie beznadziejnych scen.
I tu zwracam się z pytaniem, czy to się poprawi w następnych odcinkach? Bo jeśli nie, to wolę raczej pozostać przy dobrych wspomnieniach, niż odświeżyć cały serial i zatrzeć pierwsze dawne dobre wrażenie, tymi złymi.
#seriale #hbo #twinpeaks #pytanie #rozrywka